Sprawdzona zwirownia Konin


Wiadomość
Autor
adambyczek
Posty: 26
Rejestracja: 11 maja 2016, 11:58

Sprawdzona zwirownia Konin

#1 Postautor: adambyczek » 05 gru 2017, 7:56

Co to jest termin żwirownia i do czego może nam być potrzebna w codziennym życiu?

Potocznie mówiąc żwirownia to firma, która zajmuje się dostarczaniem pisaku i żwiru do celów budowlanych i ogrodniczych. Zwyczajowo żwirownia to kopalnia odkrywkowa, w której przy wykorzystaniu ciężkich maszych jest wykopywane kruszywo. Aby dokopać się do kruszywa, należy usunąć górną nawierzchnię torfu. Pod nią przeważnie znajduje się warstwa narzutowa piachu, który jest dodatkowym produktem w większości żwirowni w Koninie. Dopiero po jej zdjęciu jesteśmy wstanie przejść do eksploatacji właściwego złoża. Nie oznacza to, że pod warstwą piachu zlokalizowany jest piękny, drobny żwir, który możemy podziwiać codziennie.

Aby przybliżyć proces wydobycia i wykorzystania dorobku, którym może się poszczycić każda żwirownia w Koninie, posłużymy się wyszukiwarką internetową. Wklepiemy więc interesującą nas frazę żwirownia Konin i zobaczymy co przyniosą nam rezultaty wyszukiwania. Dzięki temu będziemy mogli więcej dowiedzieć się na temat samej żwirowni i sposobu zastosowania oferowanych przez nią produktów. Już na pierwszej stronie wyników, może znaleźć ciekawe informacje o sprzedawanych produktach. Tak jak wcześniej napisałem, należą do nich piach i torf oraz różnego kształtu żwir. Natomiast gotowy produkt nie leży gotowy w ziemi.

Ten piękny niewielki żwirek, który jest wykorzystywany do zdobienia naszych ogrodów powstaje z rozdrobnienia dużych bloków skalnych. Tak więc większość z oferowanych żwirów ozdobnych posiada tą samą średnicę. Sama natura nie wykonała by milionów kamyczków o tak zbliżonych kształtach. W zależności od złoża którym dysponuje dana żwirownia, zależy jej asortyment. Żwirownia, która mieści się na terenie złóż granitowych może sprzedawać kruszywo najlepszej jakości. Również wartość tego rodzaju żwiru jest znacznie wyższą od innych kamieni.

Ponadto bez żwirowni nie postały by żadne ulice i autostrady w Polsce. Budulcem każdej drogi jest odpowiednio przygotowane podłoże. Takie podłoże budowane jest z dużej warstwy przesianego piachu i żwiru o różnej gramaturze. Całość przypomina przekładane ciasto: na dole gruby żwir, kolejno o drobniejszej gramaturze a na końcu piasek. Dopiero na tak przygotowanym podłożu są robione warstwy asfaltu.

Wróć do „Dobre tematy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość