Czy warto sprzedawać tego typu meble w salonie?


Wiadomość
Autor
marekwolski
Posty: 20
Rejestracja: 18 maja 2016, 12:49

Czy warto sprzedawać tego typu meble w salonie?

#1 Postautor: marekwolski » 21 cze 2016, 13:04

Witam. Dostałem propozycję promocji i sprzedaży mebli tej fabryki meblowej z Niemiec: http://jfmfurniture.de/konferenzmobel . Meble są doskonałej jakości i dobrze się prezentują. Moją wątpliwość budzi sprawa, że są porównywalne cenowo z polskimi producentami, którzy mają wieloletnią pozycję na rynku. Nie wiem, czy praktycznie nie znana fabryka meblowa będzie się dobrze sprzedawała w naszym kraju. Jeśli zdecyduję się na współpracę to będę musiał poświęcić jakąś część salonu na ekspozycję tych mebli. Więc nie będę mógł eksponować, aż tylu modeli dotychczasowych producentów. Co sądzicie o tych meblach. Czy osobiście kupilibyście je dla siebie?

podobne tematy:

adaswolski
Posty: 10
Rejestracja: 19 maja 2016, 10:59

Czy warto sprzedawać tego rodzaju meble w sklepie z meblami?

#2 Postautor: adaswolski » 21 cze 2016, 13:11

Cześć. Trudne pytanie zadałeś. Po pierwsze to istotny jest biznesplan. Czy opłaca ci się ich meble sprzedawać? Jeżeli uzyskasz większy zysk na ich produktach to trzeba ten pomysł rozważyć. Może uda ci się pozyskać wyłączność na dane miasto. To też, jest spory plus. Nie będziesz posiadał konkurencji wśród pozostałych salonów. Mi przypadły do gustu meble podanej przez ciebie firmy. Przykładowo te: Obrazek meble są bardzo ciekawe i osobiście bym je kupił. Natomiast najistotniejsze są w tym biznesie warunki kooperacji z fabryką. Jaki będziesz miał okres płatności za meble, które otrzymasz na ekspozycję. Bez tego to można wróżyć z fusów. Jak chodzi o konkurencje z polskimi producentami to nie powinieneś o to martwić. Klienci coraz mniej uwagi przywiązują do marki. Kluczowy jest wygląd a następnie cena zakupu.

podobne tematy:


Wróć do „Dobre tematy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość